Yılbaşı Dönemi Vizesiz Beyrut Turu
Tarih : Eylul-Ekim-Kasim-Aralik
Güzergah : Beyrut
Fiyat : 399 € 299 € 'den itibaren
Referans No : tc12y/tur/yurtd

1. Gün ISTANBUL – BEYRUT

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 04:30 da buluşma.Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 6810 özel seferi ile saat 07:30’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 09:25’de varışımızın ardından alanda bekleyen otobüslerimiz ile şehir turumuz başlıyor. Güvercinlik kayaları, Solider meydanı, Eski saat kulesi, Hamra bölgesi ve 1853 de inşaa edilen Büyük Saray görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin vereceği molanın ardından otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli Lübnan Gecesi turuna katılabilirler.(75 USD) Geceleme otelde.

2. Gün BEYRUT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Jeita Mağarası & Byblos Şehri ve Harissa Tepesi turumuza katılabilirler. (85 USD). Turumuz Beyrut’a 20 km mesafede bulunan Jeitayı ziyaret ederek başlıyor. Bu mağara Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehri ile gezimiz davam etmektedir. Burası belirtilen bilgilere göre Truva savaşçısı olan Fenikeli Cronus tarafından, Fenikenin ilk şehri olarak kurulmuştur. Bu açıdan Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak gösterilmekle beraber, UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Son olarak gezimiz Beyrut’a 26 km uzaklıkta bulunan ve deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle devam etmektedir. Harissa, Lübnan’daki haç noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için en önemli yapan şey 1908 yılında açılışı yapılan Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezini ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğiniz bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. Gün BEYRUT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Baalbeck-Anjar turuna katılabilir. (85 USD) Turumuz Beyrut’a 85 km mesafede bulunan tarihi Baalbeck şehri ile başlıyor. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? Sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezikten sonra Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer.

4. Gün BEYRUT - ISTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Chouf Dağı, Deir el Qamar, Beit ed-Dine ve Moussa Kalesi (70 USD) turumuza katılabilirler. Özel araçımız ile Chouf Mountain’da tarihi sokakları, sarayları, taş basamakları ve bir çok yeri tarih kokan karakateristik dar sokaklarını keşfediyoruz. Ardından Der Al Qamarı ziyaret ediyoruz. Der Al Qamara geldiğinize açık hava müzesi esintisinin tadınıyaşayacaksınız. Müzede Osmanlıya ait bir çok eser mevcut. Örnek olarak Osmanlı dönemine ait köy yaşantısı ve bunu simgeleyen resimler mevcuttur. Bir sonraki durağımız e Beit ed-Dine ; Emir Fakhreddine tarafından 18 yüzyılda inşaa edilip Beyrut’un simgesi haline gelmiştir. Sonraki durağımız Moussa Castle yi ziyaret ediyoruz. Şu anda müze olarak faaliyet vermektedir.Lübnanın tarihini ve geleneksel kültürünü bu alanda bulabilirsiniz. Turumuzun ardından havalimanına transfer.Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 6811 Özel seferi ile 21:00’da İstanbul’a hareket ve 22:50’de varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Beyrut - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Havalimanı vergileri

 • Tercihinize göre 3* veya 4* otellerde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama

 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 • Panoramik Beyrut şehir turu

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Şehir vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Ekstra turlar

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

3 Gece 4 Gün Pegasus Havayolları ile

 

<span style="text-rend