Vietnam - Kamboçya Turu
Tarih : 30 Aralık 2018- 02 Ocak 2019
Güzergah : 9 Gece - 11 Gün
Fiyat : 2,099 € 'den itibaren
Referans No : pr/Vietnam--Kam

1.GÜN İSTANBUL - HANOI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Perisos Turizm kontuarı önünde bir gün öncesi gece  23:30'da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK168 tarifeli seferi ile saat 02:15'de Hanoi'ye hareket. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 20:50'de Hanoi'ye varış ve akşam geleneksel bir Vietnam hoş geldiniz yemeğimizi alarak, mutfak kültürünü de tanımamızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN HANOI

Sabah kahvaltının ardından Hanoi şehir turuna başlıyoruz. Vietnamın birleştiricisi ve kurucusu Ho Chi Minh Anıtı, başkanlık sarayı, Tek kolon Pagoda, 11. yy. da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur süresince toplum ve inanışlar hakkında bilgiler alıyoruz. Alınacak öğle yemeğinin ardından Merkez Hapishanesi (Hilton Hanoi), Hoan Kiem Gölü, görülecektir. Gezi sonrası bir saatlik Vietnam'a özgü bisikletlerle yapılıan "Cyclo" turumuzu gerçekleştireceğiz.Vietnamın dünyaca ünlü su kuklalarının şovunu izledikten sonra akşam yemeğimiz yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN HANOI - HALONG BAY

Kahvaltı sonrası, Vietnamın doğal ve şaşırtıcı güzelliği Halong Körfezine doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel ahşap teknemize biniş. Gemi personeli tarafından bilgilendirme ve sonrasından geleneksel zengin çeşitlerden oluşan öğle yemeğini alıp, kameralara yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Vietnam Usülü yemek pişirme dersine katılabilirler. Vietnam Usülü zengin çeşitlerden oluşan akşam yemeğimizi teknemizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman, dileyen misafirlerimiz balık tutmayı deneyebilirler. Geceleme teknemizde.

 

* * Halong Bay 'de konaklanacak tekne de triple oda seçeneği bulunmamaktadır.

4.GÜN HALONG - HANOI - SAIGON

Sabah 06:00 civarı erken uyandırma ve arzu eden misafirlerimiz için öğretmen eşliğinde Tai Chi yapma imkânı. Teknede alınacak açık büfe kahvaltı sonrası tekneden iniyor ve Hanoi Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına varışı takiben bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Hanoi - Saigon uçuşu. Saigon'a varış ve akşam yemeği için lokal restauranta transfer. Yemeğin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SAIGON

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali görme ve fotoğraflama imkânı. Yerel restaurantda alınacak öğle yemeği sonrasında eski adı Saigon olan bu enerjik, genç ve yeni-eski sentezini güzel bir şekilde yansıtan şehri tanımak için hareket. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Reunification Hall–Birleşme Sarayı, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Rex Otelleri, göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, geceleme otelimizde.

6.GÜN SAIGON - MEKONG DELTA - SAIGON

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası Mekong Delta-My Tho turu için otelimizden hareket. Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan yeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Öğle yemeğini lokal bir restauranda alacağız. Ardından Vietnam'a özgü sampan tekneleri ile bir kanal gezisi yapacağız. My Tho turumuzun ardından akşam yemeğini lokal bir restaurant da alacağız. Geceleme otelimizde.

7.GÜN SAIGON - SIEM REAP

Sabah kahvaltımızın sonrası odaların boşaltılması ve  Cu Chi Tünelleri’ni görmek için hareket. Bu arada Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerika ile savaşın yaşandığı dönemde kullanılan savaş araç ve malzemelerinden örnekleri görme imkânı. Öğle yemeği sonrasında Saigon Havalimanına hareket. Yerel havayolları ile Siem Reap'e hareket ve akşam yemeği için restauranta transfer. Yemeğin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

8.GÜN SIEM REAP

Sabah kahvaltısının ardından, Kamboçyanın muhteşem ve gizemli arkeoloji parkına doğru yola çıkıyoruz. Büyük Angkor Thom şehrini gezerek, Güney kapısı, Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları, Fil Terasları, Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm, Banteay Kdei, Takeo, Thommanon, Chau Sayi Thevoda tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasında. 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bu küçük köy içerisinde yapacağımız yürüyüşte yerel yaşantıyı yakından tanıma fırsatımız olacak. Alınacak akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

9.GÜN SIEM REAP

Sabah kahvaltısını ardından rehberimiz tarafından verilen saatte otelden hareket. Tonle Sap Gölü'ndeki yüzen köyleri ziyaretimiz olacak. Su seviyesine yaşama tanıklık edeceğimiz bu köyülüler hayatlarını inceleyeceğiz. Turumuz sonrası şehre dönüş. Artisian D'angkor alışveriş noktasını ziyaret etme, hediyelik eşyaları inceleme ve öğle yemeği için zamanımız olacak. Turumuzun ardından akşam yemeğini lokal bir restaurantda alacağız. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

10.GÜN SIEM REAP - BANGKOK

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte Bangkok uçuşu için Siem Reap Havalimanı'na transfer. Bangkok'a varışımızın ardından havalimanında bekleyen aracımız ile yapacağımız panoramik Bangkok şehir turunda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yolları'nın TK69 nolu seferi ile saat 23:00'de İstanbul'a hareket.

 

11.GÜN BANGKOK - İSTANBUL

05:20 'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Hanoi / Bangkok - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Hanoi - Ho Chi Minh City (Saigon) / Ho Chi Minh City (Saigon) - Siem Reap / Siem Reap - Bangkok  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Hanoi'de belirtilen kategori otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Halong Bay'de belirtilen kategori teknede 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Ho Chi Ming City (Saigon)'da belirtilen kategori otelde 3 gece konaklama
 • Siem Reap'de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Yarım günlük Bangkok şehir turu
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Prontotour Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir.

** Tüm Vietnam - Kamboçya programlarımızın tur iptal-değişiklik şartları değişmiş olup, sözleşmede ilgili bölümdeki yeni şartların dikkate alınmasını önemle rica ederiz.
** Kayıt esnasında tüm pasaport bilgilerinin sisteme işlenmesi gerekmektedir.
** Halong Bay 'de konaklanacak tekne de triple oda seçeneği bulunmamaktadır.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vietnam Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. (Yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır.) Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belge bedeli 7EUR karşılığında tarafımızdan alınmaktadır. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 45 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 3.5 x 4.5 boyutlarında) gerekmektedir.
 • Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında)Misafirlerimiz kapıda 30 USD  ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. (Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise ( Lacivert Pasaport) pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan PERİSOS TURİZM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

** Bazı programlarımız bir kaç alternatifli oteller bazında sunulm